X

مهاجرت به کانادا | Immigration to Canada

راهنمای مهاجرت به کانادا
انواع روش های مهاجرت به کانادا:

-مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص
-  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
- مهاجرت به کانادا با ویزای تحصیلی
- مهاجرت نخبگان به کانادا
- ...
مهاجرت به کشور کانادا

کانادا کشوری است که در قسمت شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است. پایتخت آن اتاوا است و زبان های رسمی در آن انگلیسی-فرانسوی است. کانادا از نظر منابع طبیعی جایگاه بالایی در بین کشورهای دیگر دارد. سرما و بارندگی زیاد و برداشت به موقع محصولات باعث شده که از این منابع طبیعی خوب استفاده شود و تولید و صادرات محصولات کشاورزی رونق بسیار بگیرد.

کشور کانادا بالاترین میزان پذیرش مهاجر را در جهان دارد و دومین کشور وسیع دنیا به حساب می آید؛ زمینش پهناور است و جمعیتش اندک. تنها چهل میلیون شهروند بومی در کانادا زندگی می کنند یعنی حدود چهار درصد مردمی که در کانادا زندگی می کنند اصالتا کانادایی هستند و مابقی جمعیت این کشور مهاجرانی هستند که کانادا را برای ادامه زندگی خود انتخاب کرده اند. این کشور از ثبات سیاسی و اجتماعی و درآمد سرانه بالایی برخوردار است؛ همه این عوامل سبب می شود افراد زیادی از سراسر دنیا خواستار مهاجرت به این کشور باشند. از طرفی دولت کانادا بنا به دلایلی چون پیوستن افراد مهاجر به خانواده اشان که در کانادا زندگی می کنند، احترام به مسایل بشر دوستانه به خصوص در مواردی که پای پناهندگانی که نیاز به اسکان دارند درمیان است و دربرخی موارد هم بنا به دلایل اقتصادی و علمی همچنان از پذیرفتن مهاجران استقبال می کند.

ویژگی منحصر به فرد این کشور این است که با درآمدی متوسط می توانید ازسطح بالایی از رفاه و زیبایی برخوردار باشید. در این کشور هزینه های زندگی و خدمات درمانی تقریبا پایین است و این امر کانادا را به کشوری بی همتا برای مهاجرت تبدیل کرده است.

اقتصاد کانادا در رده 11 دنیا قرار دارد. این جایگاه مناسب اقتصادی به دلیل برخورداری از از منابع طبیعی غنی در این کشور و نیروهای مجرب است؛ هر چند برای کسب این موقعیت ویژه جهانی برخورداری از عواملی همچون داشتن شبکه پیشرفته وارداتی و صادراتی و بهره مندی از روابط عمیق با کشور آمریکا بی تاثیر نبوده است.

به این دلیل که بیشتر ایالت های کانادا با دولت آن در خصوص مهاجرت پذیری توافق دارند، بنابراین دستتان برای انتخاب استانی که قصد زندگی کردن در آن را دارید باز است.

برای مهاجرت به کانادا راه های زیادی وجود دارد اما به هرجهت در امر مهاجرت باید بهترین راه را انتخاب کرد. قرار گرفتن در گروهی که برنامه مهاجرتی درستی دارد شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت است. به همین دلیل برخی افراد مدت‌های طولانی در صف انتظار می مانند و برخی دیگر بسیار سریع این مسیر را طی می کنند و مقیم کشور دلخواه خود می شوند. چون قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک مورد نیاز برای این کار به صورت ماهانه تغییر می کند آگاهی یافتن از شرایط جدید ازعوامل مهم تکمیل پرونده و موفقیت درپروسه مهاجرت است. البته این را هم از قلم نیندازیم که هر پرونده شرایط ویژه خودش را دارد و مسیری که پیموده می شود تا پرونده فردی به ثمر بنشیند ممکن است با روند پرونده فردی دیگر بسیار متفاوت باشد.

بیشترین مهاجران به کشور کانادا از کشورهای فیلیپین، هند، چین، ایران، پاکستان، آمریکا، سوریه، انگلیس، فرانسه و کره شمالی می باشند. در کانادا ایرانی های بسیاری را خواهید دید.

انواع روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار«اسکیل ورکر»

کسانی که در مشاغلی همچون عمران، برق، مکانیک، کامپیوتر، تکنسین های فنی، لوله کشی، تعمیرات، آشپزی، کشاورزی، کاشی کاری و ... مهارت دارند؛ می توانند از طریق روش اخذ پیشنهاد کار از طرف دولت کانادا در کمتر از یک سال و حتی با دانش اندک زبان برای خود و خانوادشان اقامت دائم بگیرند.

 

مهاجرت کانادا از روش خویشاوندی

این روش ویژه افرادی است که دارای خوشاوندان نزدیک که شهروندان کانادا به حساب می آیند (اجازه اقامت دائم کانادا را دارند) می باشند. این افراد می توانند برای مهاجرت حامی افراد درجه یک و تحت تکفل خود شوند. فرد حامی باید تعهد بدهد که تمام کمک های لازم را برای استقرار اعضای خانواده و وابستگان نزدیکش که به به تازگی مهاجرت کرده اند انجام دهد. افراد درجه یک و تحت تکفل شامل همسر، فرزندان، والدین، نوه‌ها، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و خواهران و برادران (مجرد و زیر ۱۸ سال و یتیم) می‌باشند.

اگر کفیل کانادایی هیچ فامیل زنده ای در کانادا نداشته باشد که بتواند کفالت وی را به عهده بگیرد قانون کانادا این اجازه را می دهد که شخصی خارج از لیست اقوام فوق تکفل وی را بر عهده بگیرد ( نوعی فرزند خواندگی).

 

اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق تولد

افرادی که در کانادا متولد می شوند؛ صرف نظر از ملیت پدر و مادر، شهروند کانادا به حساب می آیند.

 

دریافت اقامت کانادا از طریق خوگیری

در این نوع اقامت سن افراد متقاضی مهاجرت باید بیشتر از 18 سال باشد و از هر 4 سال سه سال اقامت قانونی در کانادا داشته باشند، از طریق زبان انگلیسی و فرانسوی توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران را داشته باشند، در مورد کانادا، حقوق و مسئولیت های شهروندی آن بسیار مطلع باشند و محکوم به جرم یا تحت مجازات جنایی هم نباشند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

مهاجرین اصلی به کشور کانادا افرادی هستند که برای تحصیل به آنجا می روند و قصد دارند از طریق گرفتن ویزای تحصیلی اقامت دائم در آن کشوررا بگیرند. پس از انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر و سپس انتخاب رشته دانشگاهی در شهری به خصوص شرایط اولیه شما بررسی می شود و یک نامه پذیرش تحصیلی برایتان صادر می گردد که در آن هزینه های تحصیل مشخص شده است که این مخارج بسته به دانشگاه مد نظرتان و رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی متفاوت است.

برای اقدام کردن برای پذیرش در دانشگاه های کانادا شما باید به تناسب مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS ارائه دهید که همراه با سایر مدارکتان بررسی خواهد شد. جالب است بدانید شما با ویزای تحصیلی کانادا حق بردن همراه را نیز خواهد داشت.

از شرایط لازم برای کسب مجوز تحصیل در کانادا به چند مورد اشاره می کنیم:

  • ارائه نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی مورد قبول اداره مهاجرت می باشد.
  • ارائه مدارکی مبنی بر داشتن امکان مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی در دوره تحصیل
  • منطقی بودن در خواست متقاضی مبنی بر تحصیل در رشته و مؤسسه مورد نظر با توجه به سوابق تحصیلی و کاری گذشته و نیز امکانات تحصیلی مشابه در کشور محل اقامت
  • ارائه مدارکی مبنی برداشتن پایبندی کافی جهت بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت پس از اتمام تحصیلات در کانادا.

 

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا (دبستان، راهنمایی و دبیرستان) از بهترین و آسان ترین راه های ورود کودکان و دانش آموزان به کاناداست. ضمن اینکه در این مهاجرت امکان همراهی والدین با فرزندشان وجود دارد. مجوز تحصیلی سندی است که از سمت اداره مهاجرت کانادا صادر می شود. به این دلیل که این مجوز تحصیلی یک ساله است دانش آموزان بین‌المللی در پایان هر سال تحصیلی باید نسبت به تمدید مجوز تحصیلی خود اقدام کنند.

 

مهاجرت به کانادا ویژه افراد تحصیل کرده (متخصص)

افرادی که خواهان مهاجرت از این طریق هستند باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند و در حرفه مورد نظر بیش از یک سال کار کرده باشند. این نیروهای متخصص بر اساس میزان توانایی خود، تجربه کاری، تحصیلات و مابقی اصولی که برای تقویت بنیان اقتصادی کانادا مفید باشد، انتخاب می شوند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

تنها در صورتی پناهندگی در کانادا به نتیجه خواهد رسید که شخص متقاضی پس از ارائه درخواست پناهندگی و تشکیل دادگاه بتواند افسر و وکلای اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که جان و مالش در کشورش به خطر افتاده است و به همین دلیل به دولت کانادا پناه آورده است. اگر افراد نتوانند این موضوع را ثابت کنند از کشور کانادا خارج می شوند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در کانادا

ازدواج با یک فرد کانادایی یا با کسی که اقامت دائم کانادا را دارد یکی دیگر از راه های مهاجرت به کاناداست. البته آن شخص باید دارای حداقل شرایط مورد نیاز برای تامین زندگی متقاضی را داشته باشد . به دلیل پیچیدگی اخذ ویزا از طریق این امر توصیه می شود اقدامات پرونده را زیر نطر وکلای بین المللی انجام دهید.

 

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

کسانی که می توانند از این نوع مهاجرت استفاده کنند افرادی هستند همچون: گرافیست ها، مترجمان، نویسندگان، هنرمندان، موسیقی دانان، نقاشان، فیلم سازان، مجسمه سازان، طراحان خلاق و صنعتگران، قهرمانانی که در ورزشی بین‌المللی مقام آورده اند و قادرند در زمینه ورزش تخصصی خود باشگاه ورزشی دایر کرده ومربیگری کنند یا در مسابقات جهانی شرکت کنند و ....البته شما باید در کاری که قصد انجام آن را در کانادا دارید حداقل ۲ سال سابقه کاری داشته باشید. در این نوع مهاجرت الزامی به داشتن مهارت زبان انگلیسی نیست.

 

ویزای توریستی یا موقت کانادا

برای دریافت ویزای موقت کانادا باید از سلامت جسمانی برخوردار بود و گذرنامه معتبر و منابع مالی کافی داشت. فرد باید بتواند تعهد خود را نسبت به بازگشت به ایران ثابت کند تا سفارت اطمینان خاطر داشته باشد که شخص پس از پایان سفر حتما به کشور خود بازخواهد گشت. شخص بازدید کننده از کانادا باید دلیلی برای رفتن به این کشور داشته باشد به عنوان مثال دلایلی چون: شرکت در جلسات کاری یا شرکت در سمیناری یا دیدارازاقوام یا صرفا گردشگری. تمامی این موارد در مصاحبه ورودی به این کشور مورد بررسی قرار می گیرد. برای دریافت ویزای توریستی کانادا شهروندان برخی از کشورها باید تست بیومتریکز (انگشت نگاری) بدهند.

 

مهاجرت به کانادا ویژه مدیران و کارفرمایان (تجاری و سرمایه گذاری)

مهاجران سرمایه دار از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار جدید یا سرمایه گذاری در کسب و کارهای موجود می توانند به کانادا مهاجرت کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

در این بخش بهترین استان ها جهت کارآفرینی معرفی می شوند:

  • مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی بریتیش کلمبیا مختص کار آفرینان با سابقه ای است که آماده سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌ خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا راه بیندازند و مدیریت نمایند. داشتن تجربه مالکیت کسب و کار یا مديريت به مدت ۳ سال در ۵ سال گذشته از شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا می باشد. در صورت پذیرفتن درخواست شما، ویزای اقامت دائم کانادا برای شما و افراد خانواده تان صادر خواهد شد که به شما امکان زندگی و کار کردن در کانادا را می دهد.

 

  • مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد

اگر متقاضی در جزیره پرنس ادوارد سرمایه گذاری کند و در آنجا به طور فعالانه کسب و کاری راه بیاندازد امکان گرفتن اقامت دائم برای او بسیار بالا است. شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد این است که فرد مدرک زبان آیلتس جنرال با حداقل نمره ۴ و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشد و درکار و کاسبی که قصد برپا کردن آن را دارد حداقل ۵ سال سابقه مدیریتی داشته باشد و سن او بین ۲۱ تا ۵۹ سال باشد. از مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد این است که اقامت دائم را به صورت مستقیم دریافت می کنید و در صورت سکونت در استان یک چهارم ودیعه قبل از سرمایه گذاری به شما بازگردانده می شود.

  • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی منیتوبا

استان منیتوبا برنامه مهاجرتی متنوعی برای یافتن بازرگانان خبره دارد و برنامه های تجاری این استان جهت گرفتن اقامت دائم از جمله بهترین برنامه هایی است که شرایط بسیار خوبی را برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا فراهم می کند. از مزیتهای مهاجرت به کانادا از طریق استان منیتوبا دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم است، همچنین مبلغ پایین سرمایه گذاری و قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری ؛ همچنین می توانید قبل از آنکه به پرداخت بیمه مشغول شوید سفری اکتشافی به این استان داشته باشید و این مزیت بزرگی است. یکی از مثبت ترین نکاتی که استان منیوتا دارد این است که زندگی در آن مقرون به صرفه و فعال است و قیمت خانه در شهرهای منیتوبا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا ارزان تر است. این استان در بین استان های کانادا بهترین سیستم درمان عمومی را دارد. سیستم آموزشی این استان در شاخه های ورزشی، علمی،هنری و ... بالاترین کیفیت را دارد. در نهایت منیوتا محلی امن برای مهاجران است. اما داشتن سه سال سابقه موفقیت آمیز مالکیت تجاری و مدیریت از شروط پذیرش اولیه در این استان می باشد.

  • مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

استان کبک در زبان فارسی به نام ایالت زیبا می‌باشد و کانادایی ها به آن شهر زیبا می گویند . این استان از لحاظ مساحت بزرگترین استان کشور کانادا محسوب می شود.زبان رسمی مردم کبک فرانسوی است. مونترال که دومین شهر بزرگ در کاناداست در این استان قرار دارد.اگر از طریق استان کبک قصد سرمایه گذاری و سپس اقامت دائم داشتید نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه و مدرک تحصیلی دانشگاهی نیست. ضمن اینکه لازم نیست در همان بدو ورود بیزینسی را شروع کنید. شخص به محض ورود به استان کبک اقامت را برای خود و خانواده خود دریافت می کند و از بیمه رایگان و خدمات پزشکی کشور کانادا بهره مند می شود. در سفارت ایران که در استان کبک برپاست مصاحبه به زبان فارسی انجام می شود و در نهایت متقاضی می تواند هر شهر و استان دیگری را برای اقامت خود انتخاب کند و اجباری به ماندن در استان کبک نیست.

جدیدترین اخبار مهاجرت به کانادا

انتخابگر پوسته

دسته بندی مطالب سایت مهاجرت