breitling navitimer replica
X

مهاجرت به یونان | Immigration to Greece

مهاجرت به کشور یونان

کوتاه در مورد مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از روش تمکن مالی یکی از راحت ترین روش های دریافت اقامت اروپا و دارای محاسن بسیاری است. یونان دارای سرزمین های خوش آب و هوای مدیترانه ای و معتدل ست و مهاجرپذیری، خونگرمی و رفتار دوستانه از مشخصات بارز یونانی هاست. گرچه نرخ دستمزد در یونان پایین است، هزینه زندگی به جز در آتن، حدود 30 درصد از سایر کشورهای اتحادیه اروپا پایینتر است و گردشگری بخش اعظم اقتصاد این کشور را به خود اختصاص داده است.

 

شرایط مهاجرت به یونان

در این مقاله می خواهیم درباره شرایط مهاجرت به یونان، نحوه اقامت و گرفتن ویزا توضیح دهیم با ما همراه باشید.

 

اطلاعاتی از کشور یونان

- نوع دولت: جمهوری پارلمانی

- پایتخت : آتن

- زبان رسمی کشور یونان: یونانی

- نوع ارز: یورو

- مساحت کشور یونان: حدوداً 131.990 کیلومتر مربع هست.

- جمعیت کشور یونان: 10.816.286

- تولید ناخالص داخلی سرانه: 305.595

- آب و هوا: زمستان های مرطوب، معتدل، تابستانهای گرم و خشک

- نوع سیستم حقوقی: براساس قانون رم

- اجازه سفر: بدون رویداد برای شهروندان به 167 کشور امکان پذیر است.

 

در کشور یونان بیشتر از 8.4 درصد جمعیت خارجی نسبت به کل جمعیت کشور است و بین 9 تا 11 درصد از افرادی که کار می کنند خارجی بوده و 25 درصد از افراد حقوق بگیر  را مهاجران تشکیل داده اند. بنابراین افراد کشور یونان از رشد منفی جمعیت به خاطر مهاجران که در یونان اقامت دارند برخوردار هستند.

بیشترین مقدار مهاجر به کشور یونان در سال 1990 بوده که بعد از آن دولت یونان سیاست جدیدی را شروع کرد که روی مهاجران کنترل قانونی برای مدیریت و وضعیت مهاجران ایجاد کند و این اصلاح قانونی از اولویت بالایی برخوردار شد.

سوالاتی که برای اقامت در یونان مطرح برای هر شخصی که می خواهد مهاجرت کند پیش می آید بدین صورت است:

برای گرفتن تابعیت و اقامت یا اخذ شهروندی چه راه هایی وجود دارد؟ با چند سال ماندن در کشور می شود تابعیت اقامت یونان را گرفت؟ اگر کودکی در کشور متولد شد آیا از اتباع کشور حساب می شود و می تواند تابعیت و اقامت بگیرد؟ آیا از طریق ازدواج کردن هم می شود تابعیت و اقامت یونان را گرفت؟

 

شرایط اخذ اقامت یونان

شرایط اخذ اقامت یونان به سه روش زیر امکان پذیر است که ساده ترین روش از نوع تمکن مالی بدون اجازه کار است که ما هر کدام را به صورت اختصار توضیح می دهیم.

 

مدارک لازم برای برای اقامت به صورت تمکن مالی:

- داشتن پاسپورت

- شناسنامه متقاضی و تمام افراد تحت تکفل

- داشتن حکم بازنشستگی و فیش حقوقی

- داشتن اجاره نامه مستغلات که به صورت محضری به ثبت رسیده باشد.

- ثابت کردن هر نوع درآمد دیگر

- ارائه 10 قطعه عکس

- ارائه گواهی سلامت که از طریق سفارت یونان تأیید شده باشد.

- ارائه هر نوع سند مالکیت که نشان دهنده وضعیت تمکن مالی متقاضی باشد.

- داشتن حساب بانکی چه در کشور ایران و یا خارج از کشور که معادل یورو باشد (خصوصا حساب از نوع سپرده بهتر است)

- داشتن گواهی شغلی مدارک شرکت: آگهی تأسیس، آگهی تغییرات، اساسنامه، لیست بیمه شرکت، روزنامه رسمی، فیش واریز مالیات. برای مشاغل آزاد جواز کسب

- داشتن مقدار حقوق و دستمزد: ارائه فیش حقوقی معتبر همراه با مالیات برحقوق تأیید کننده آن

- ارائه گواهی سهام شرکت که نشان دهنده مقدار سوددهی سهام باشد.

- نداشتن سوء پیشینه برای متقاضی و تمام افراد تحت کفل

تمام این مدارک و اسناد به صورت ترجمه شده و همراه با ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه تحویل داده شود.

 

1- اثبات توانایی مالی (تمکن مالی) به دو روش انجام می شود.

الف) با کسب اجازه کار:

- سرمایه گذاری براساس ارز تعیین شده یورو و ایجاد کار به صورت تجارت در قالب کارهای بزرگ در کشور یونان

- اثبات داشتن ارز تعیین شده یورو در حساب بانکی یونان و یا در دیگر کشورها

-  اخذ اقامت دو ساله بطوریکه هر دو سال یکبار به شرط باقی ماندن کسب و کار تمدید شود. که در این صورت اقامت با اجازه کار صادر می شود ولی شرط مهم فعال بودن واحد تجاری و حضور داشتن در یونان لازم است.

ب) بدون کسب اجازه کار:

بطوریکه سرپرست خانواده مدارک مالی که شامل اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، فیش حقوق، حساب بانکی در کشور ایران و دیگر کشورها را ارائه  کرده و ثابت کند که توانایی پرداخت مبلغ تعیین شده یورو به صورت ماهیانه برای خود و مبلغ تعیین شده یورو برای هر کدام از افراد تحت تکفل خود است در شروع اقامت به صورت دو ساله یونان را کسب می کند و پس از دو سال اگر تخلفی در طی اقامت در یونان نداشته باشد اقامت به سه سال یکبار تمدید می شود که در این صورت فرزندان پایین تر از 18 سال امکان همراه بودن متقاضی را دارند.

- هزینه برای اقامت متقاضی و هر کدام از افراد تحت تکفل او مطابق با مقدار تعیین شده یورو بوده که به صورت سه قسط برابر از متقاضی دریافت می شود.

- متقاضی در کشور یونان می تواند اقامت واقعی نداشته و تنها از خدمات کارت اقامت یونان استفاده کند.

 

2- خرید ملک:

اقامت از طریق خرید ملک در کشور یونان به صورتی امکان پذیر است که ملکی به مبلغ تعیین شده ارز یورو خریداری شده باشد. آژانس مسافرتی، مهاجرتی جهانگری در کنار هزینه های گرفتن ویزا مشاوره برای خرید ملک، کاری مربوط به نقل و انتقال سند، گرفتن ویزا، پیدا کردن ملک مناسب، ترانسفر فرودگاهی، گشت شهری و آشنا کردن با محیط، مشاوره با وکیل، اقامت 5 شب در هتل 4 ستاره، افتتاح کردن حساب بانکی با 6 درصد قیمت ملکی را دریافت می کند.

بعد از خرید ملک در کشور یونان مراحل گرفتن اقامت شروع می شود که هزینه برای هر خانواده 3 نفره مطابق با مبلغ تعیین شده ارز یورو است. توجه داشته باشید تعداد افراد خانواده و فرزندان بالاتر از 18 سال در تغییر دادن قیمت تأثیر دارد. بنابراین اگر سرپرست خانواده تعهد دهد که مسئولیت فرزندان بالاتر از 18 سال را برعهده دارد و برای این کار توانایی مالی هم داشته باشد همراه داشتن فرزند بالاتر از 18 سال هم برای متقاضی وجود دارد. در این صورت نحوه اقامت 5 سال بوده و در همان مرحله متقاضی هر 5 سال با حفظ سرمایه فوق قرارداد را تمدید می کند

توجه داشته باشید محدودیت اقامت در کشور یونان وجود ندارد و تنها اقامت 14 روز در سال کافی هست که در این حالت راه کارهایی است که می شود از این طریق سرمایه گذاری را کمتر کرد.

 

3- تاسیس و احداث شرکت ایرانی در یونان:

متقاضی اقامت می تواند شرکتی در یونان که Sister company شرکت ایرانی باشد را افتتاح کند که 100 درصد سهام آن تعلق به شرکت ایرانی است. اقامت در سال اول دو ساله و بعد از آن هر 3 سال یکبار تمدید می شود.

شرایط لازم برای تاسیس و احداث شرکت ایرانی در یونان:

- ارائه روزنامه رسمی آگهی تأسیس شرکت ایرانی

- ارائه گواهی از ثبت شرکت ها مبنی بر داشتن شرکت فعال

- ترجمه کردن اساسنامه

- تمام مدارک و اسناد به زبان انگلیسی ترجمه شده و دادگشتری و وزارت امور خارجه آن را تایید نماید.

- ارائه صورتجلسه هیات مدیره مبتنی بر تاسیس Sister company درکشور یونان و دو مدیر برای انتخاب شرکت که برای هر دو مدیر می توان تقاضای اقامت کرد.

پس از جمع آوری این مدارک و اسناد برای تایید به سفارت خانه ارسال می شود و سهامداران شرکت برای افتتاح شرکت یونانیی به وکیل یا نماینده یونانی وکالت می دهند تا شرکت را ظرف مدت یک هفته به ثبت برساند بعد از ثبت مدارک به ایران فرستاده می شود همراه با مدارک فردی متقاضیان به سفارت برای گرفتن ویزای TYPED ارایه می شود و متقاضیان به یونان رفته و طی مدت 3 روز کاری تست پزشکی، بیمه و ....انجام می شود و پس از یک ماه اقامت در کشور یونان صادر می شود. 

 

دسته بندی مطالب سایت مهاجرت
soap2day